Muzealne Zaduszki Ślężańskie 2023

Tradycja organizowania Zaduszek Ślężańskich jest tak długa jak i samo powojenne Muzeum w Sobótce. Zapraszamy w listopadzie na Muzealne Zaduszki Ślężańskie bogate w wydarzenia. Poniżej wspólne zaproszenie na 5 spotkań organizowanych przez Muzeum. Spotkania dla miłośników tematów regionalnych, wykład i nowe wydanie naszego wydawnictwa muzealnego -Biblioteczki Ślężańskiej. Miłośnikom archeologii polecamy wykład profesora Uniwersytetu Wrocławskiego, pana Artura Błażejewskiego pt: ” Obrządek pogrzebowy w okresie rzymskim”. 7 grudnia -o godzinie 16:00 (przed wykładem) zapraszamy na muzealne wspomnienie zaduszkowe Sobótczan -Stefanii Wróbel i Lecha Stanisza. Fabularna powieść z początków istnienia państwa polskiego, inspirowana archeologią naszego regionu to ciekawa propozycja na prezent pod choinkę, który na spotkanie wraz z opowieścią przywiezie pisarka Ewa Kassala. A spacer archeologiczny w Będkowicach to już nasz długi zwyczaj Zaduszek Ślężańskich, na który jak zwykle zaprasza pani archeolog Halina Śledzik -Kamińska.