Targi Sobótkowe w Muzeum Ślężańskim 24 czerwca 2023 – Lapidarium

Muzeum Ślężańskie wraz z Urzędem Miasta i Gminy Sobótka oraz Ślężańskim Ośrodkiem Kultury zaprasza wszystkich miłośników historii i przyrody, 24.06.2023 do Sobótki. Przygotowaliśmy mnóstwo atrakcji zarówno w Muzeum Ślężańskim, w Będkowicach i na Rynku w Sobótce. Poczuj smak przeszłości ubierając prawdziwe stroje z dawnych czasów i wykonując pamiątkowe zdjęcia w lapidarium naszego Muzeum. Wejdź do “żywego grodu w Będkowicach” by zobaczyć jak żyli ludzie w średniowieczu. Poznaj ciekawostki ze świata drapieżnych ptaków na pokazie w Lapidarium Muzealnym. Muzeum Ślężańskie dziękuje za pomoc w przygotowaniu wydarzenia Zagrodzie Kraszowickiej – Kraszowickiej Sokolarni, Powiatowemu Zespołowi Szkół nr 3 w Sobótce, grupom rekonstrukcyjnym-Towarzystwu Ślężańskiemu i Szarym Wilkom -Wataha grodu Będkowice.