Do siedmiu razy sztuka. Twórczość rodziny Samborskich

Dnia 25 lutego 2016 r. o godz. 18:00 zapraszamy na wernisaż wystawy "Do siedmiu razy sztuka. Twórczość rodziny Samborskich". Pierwotny pomysł ekspozycji prac Lidii Samborskiej przerodził się w wystawę prac całej rodziny - malarstwo, kowalstwo artystyczne, haft i formy ceramiczne tworzące ciekawy konglomerat materiałów, form i technik. A do siedmiu razy sztuka ? Na wystawę składają się prace seniorki rodu, synów, synowej i wnuków - w sumie siedmiu osób.

 
Artystyczna rodzina Samborskich

 

LIDIA SAMBORSKA

Kontakt: 55-050 Sulistrowiczki, ul. Leśne zacisze 1  , tel: 71 391 27 28

Ur. w Krakowie. Jej zainteresowania sztuką i twórczością plastyczna sięga lat młodzieńczych, Przez wiele lat zajmowała się sztuka użytkową i wykonywała prace w drewnie, rogu i metalu. Wspólnie z mężem zajmowała się kowalstwem artystycznym i metaloplastyka. Po śmierci męża uprawia wyłącznie malarstwo sztalugowe olejne, utrwalając na płótnie i desce krajobraz , martwa naturę i kwiaty. Miała wiele wystaw indywidualnych i uczestniczyła w wielu wystawa grupowych. W kraju i za granica.

 

ANDRZEJ SAMBORSKI

Kontakt: 53-008 Wrocław, ul. Porzeczkowa 1, tel: +48 603 651 194

Ur, we Wrocławiu od ponad 30 lat zajmuje się kowalstwem artystycznym i metaloplastyka. Od Ojca przejął trudna sztukę obróbki metalu nadawania mu pięknej formy, kontynuując tradycje rodzinne. W wielu miejscach we Wrocławiu i nie tylko, można spotkać się z jego licznymi pracami kowalstwa artystycznych i renowacji obiektów zabytkowych w hotelach, bankach, ambasadach.. Wykonał miedzy innymi lampy oświetleniowe na ul. Szewskiej, renowacja metalowych elementów na wejściu na perony na Dworcu Głównym we Wrocławiu. Bral udział w wielu wystawach w kraju i zagranicą. Uczestniczył w zjazdach kowali artystycznych reprezentując cech bractw rzemiosł artystycznych.

 

MAŁGORZATA SAMBORSKA JUNIORKA

Kontakt:  Kraków, Nowa Huta, tel. +48 695 98 44 85

Ur. we Wrocławiu, ale od prawie dekady mieszka w Krakowie, Cztery lata temu powróciła do pasji z młodości – haftu krzyżykowego. Haftuje wzory głównie z własnych projektów przerabiając na haft fragmenty ścian i murów z napisami, zdjęcia rodzinne oraz motywy z gier video z lat 80-tych. Jest nauczycielką haftu krzyżykowego w krakowskiej Szkole Haftu dla Pań i Panów „Złote Rączki” .

 

 

WŁADYSŁAW SAMBORSKI

Kontakt:  53-008 Wroclaw, ul. Porzeczkowa 1, tel: +48 603 691 194

Ur. we Wrocławiu. Ukończył  Górnośląska Wyższą Szkolę Handlową w Katowicach kierunek: turystyka międzynarodowa,  ale odnalazł swoją pasje i sposób na życie w metalu. Jest już trzecim pokoleniem który kontynuuje  rodzinną tradycje kowalstwa artystycznego. Od swojego Ojca Andrzeja, uczy się cały czas tej trudnej ale bardzo pięknej profesji . Na terenie Wrocławia wykonał już wiele ciekawych realizacji.

 

 

MAŁGORZATA JOANNA SAMBORSKA

Kontakt: tel: +48 501 703 102, e-mail: malgosia123@poczta.onet.pl

Ur. w Krakowie. W 1979 r. Ukończyła Liceum Konserwacji Zabytków w Krakowie. Jest absolwentką ASP w Krakowie, Wydziału Rzeźby. Po studiach uczyła rzeźby w Liceum  Plastycznym w Krakowie. Od 1991 r. mieszka w Jaśle. Zajmuje się realizacją rzeźb w ceramice, kamieniu, brązie, malarstwem, emalią oraz konserwacją malarstwa i rzeźby. Prowadzi warsztaty ceramiczno-rzeźbiarskie, kursy rysunku. Była założycielem Stowarzyszenia Artystów Plastyków Ziemi Jasielskiej, należy do nieformalnej grupy artystycznej PLAJA.

Prowadzi w Jaśle autorską galerię MalGaleria. Uczestniczyła w wielu wystawach i plenerach międzynarodowych w kraju i za granicą.

 

NATALIA SAMBORSKA

Kontakt:  nataliasamborska84@gmail.com

Ur. W Krakowie. Od kilku lat mieszka w Niemczech.  Zajmuje się amatorsko fotografią i malarstwem akwarelowym  tworzy też w technice collage.

 

BOGDAN SAMBORSKI

Kontakt:, tel: +48 502 138 602, e-mail: bogdansamborski@wp.pl

 

Ur.. we Wrocławiu. Jest absolwentem ASP w Krakowie - wydział Rzeźby.
Od 1991 r. mieszka w Jaśle. Realizuje swoje prace w ceramice, kamieniu, drewnie, brązie i emalii. Zajmuje się również medalierstwem. Uczestniczył w realizacji lub zrealizował wiele swoich prac w kraju i za granica, brał również  udział  w wielu wystawach, sympozjach i plenerach rzeźbiarskich w kraju i za granicą. Był założycielem Stowarzyszenia Artystów Plastyków Ziemi Jasielskiej, należy do nieformalnej grupy artystycznej PLAJA.

 

Bogdan Samborski Kolorowy sen-ważka 2013 (braz, szkło) 100x70x60 cmMalgorzata Samborska PIETYBogdan Samborski ikarMałgorzata Samborska 2014Małgorzata Samborska 2014Małgorzata Samborska - Juniorka Małgorzata Samborska - JuniorkaNatalia Samborska - Wiosenne inspiracje Scan_1 Scan_3 Scan_4 Scan_5