Wszelkie zmiany będą związane z sytuacją i przepisami pandemicznymi w kraju i regionie. Muzeum zastrzega sobie prawo do wprowadzania zmian w organizacji imprez do 3 dni przed wydarzeniem.
22 maja, godzina 11:00-15:00, Muzeum Ślężańskie- Lapidarium. Warsztaty dla dzieci i dorosłych, poprowadzone przez grupę rekonstrukcyjną Szare Wilki -Wataha grodu Będkowice. W programie: warsztat garncarski dla dzieci, warsztat robienia krajek, warsztat robienia sznurka na lucecie, spotkanie z wojami grodu Będkowice i warsztat strzelania z łuku oraz inne atrakcje.
29 maja godzina 12:00 średniowieczny pokaz stemplowania tkanin przeprowadzony przez Łukasza Harazima . Rozmowy z ekspertami od stemplowania do godziny 15:00. Wystawa stempli zostanie w sali czasowej, na parterze Muzeum do 3 lipca.
29 maja Będkowice” Życie codzienne- rekonstrukcja historycznego życia w grodzie” przygotowana przez Szare Wilki -Watachę Grodu Będkowice, od godziny 12:00 do 14:00.
5 czerwca – 15:30 Spacer miejski śladami kanoników regularnych z przewodnikiem -historykiem sztuki -Martą Dardzińską. 17: 00 Medycyna i życie w szpitalu kanoników regularnych za czasów opata Eliasza Schwanenberga.
25 czerwca 15:30 Spacer miejski śladami kanoników regularnych z przewodnikiem -historykiem sztuki -Martą Dardzińską. 17:00 Tajemnice Kanoników Regularnych.
26 czerwca- Targi Sobótkowe -Średniowieczne kramy i warsztaty, wizyta księcia Bolka II Świdnickiego i księżnej Agnieszki. Spotkanie z kanonikami regularnymi. Dawnymi rzemiosłami i handlem. To atrakcje Muzeum Ślężańskiego na imprezie organizowanej przez władze Sobótki.
16.07-07.08 Wystawa Jaroslava Vonki, mistrza kowalstwa artystycznego z I połowy XX wieku. Wydarzenie sezonu-przygotowywane we współpracy z Muzeum Narodowym we Wrocławiu i Muzeum Miedzi w Legnicy.
31 lipca godzina 12:00 Joannici w Będkowicach. Rekonstrukcja i rozważania o tym co kultura łacińska wprowadziła w życie Słowian. Rozwój agrokultury, handlu i prawa na ziemi ślężańskiej w średniowieczu (Joannici Strzegomscy).
24- 25 lipca – Odpust św. Jakuba Warsztaty w średniowiecznym klasztorze-Lapidarium Muzealne. Spotkanie z bractwami średniowiecznymi rekonstruującymi reko -zakony.
Tajemnice Kanoników Regularnych