Zapraszamy do obejrzenia wystawy “Jeden Artysta TRZY ŚWIATY. Anna Sztucka – ceramika, assemblage, malarstwo”

Artystka osiedliła się w Białej po wieloletnich podróżach na kontynencie północnoamerykańskim. Tworzy assemblage – unikalne instalacje ze starego drewna i złomu przedmiotów użytkowych, wkomponowując w nie swoje fotografie roślin i pejzaży. Jej ceramika to – wyrażona w glinie – fascynacja prostotą i pięknem przedmiotów użytkowych. Dzieła są zdobione autorską kalkomanią i polichromowane pięknymi, żywymi barwami, których główną inspiracją była podróż po Meksyku. Z kolei w bardzo nastrojowym malarstwie Anny Sztuckiej wyrażone jest zauroczenie pięknem natury, obserwowanej i malowanej bezpośrednio w najbliższym otoczeniu. Wystawa czynna będzie do 29.06.