Zaproszenie na wernisaż apaszek łowieckich w dniu 19.08.2023 r.

Muzeum Ślężańskie wraz z Klubem Dian Polskiego Związku Łowieckiego i zaprzyjaźnionymi kołami łowieckimi zaprasza w dniu 19.08. 2023

16:30 – Koncert wokalno -instrumentalnego zespołu sygnalistów myśliwskich “Odgłosy Kniei”

18:00 – Otwarcie dwóch wernisaży jedwabnych apaszek łowieckich wraz z wykładem kolekcjonerki i prezesa Wrocławsko-Opolskiego Klubu Kolekcjonera i Kultury Łowieckiej -Pani Katarzyny Hutki.

19:00 Zwiedzanie obu autorskich wystaw, których pierwsza premierowa odsłona jest w Naszym Muzeum. Pani Małgorzata Świerczewska oprowadza po swojej wystawie” Myśliwskie impresje na jedwabnych apaszkach Małgorzaty Świerczewskiej” sala 1 piętro. Pani Katarzyna Hutka oprowadzi po swojej wystawie “Motywy łowieckie i kynologiczne na jedwabnych apaszkach” sala wystaw czasowych-parter.

Czas na łowieckie kulinarne i jedwabne niespodzianki przy muzyce “Odgłosów Kniei” w lapidarium. Poczęstunek i losowanie 4 apaszek jedwabnych z motywami przyrodniczymi wśród wszystkich zgromadzonych Pań.

W przypadku deszczu koncert “Odgłosów Kniei ” odbędzie się w sali kinowej Regionalnego Centrum Kultury Słowiańskiej przy ulicy Chopina 25 w Sobótce.