Wystawa historyczna Dariusza Kanaka “MOJA WIELKA WOŁYŃSKA RODZINA”

Zapraszamy na wernisaż otwierający historyczną wystawę poświęconą wspomnieniom o przedwojennym Wołyniu. Autor wystawy Dariusz Kanak mieszkaniec Górnego Śląska, urodzony we Wrocławiu i mieszkający przez pewien czas w Sobótce. Potomek ludzi z Wołynia, od wielu lat zajmujący się historią kresów. Odbył wiele spotkań z byłymi mieszkańcami Wołynia, spisując i dokumentując ich historie. Zgromadził duże archiwum kresowe obejmujące zdjęcia, dokumenty i inne pamiątki. Część  tego archiwum jest zaprezentowane na wystawie “Moja Wielka Wołyńska Rodzina”, której pierwsza odsłona odbyła się we Wrocławiu w ubiegłym roku. Wystawę Sobótczanina będzie można oglądać do 5 marca 2023 roku w Muzeum Ślężańskim. Zobaczycie na niej również zdjęcia krewnych dzisiejszych mieszkańców Sobótki.