Człowiek i przyroda w pradziejach

Pierwszy z czterech wykładów z cyklu spotkań “W kręgu kultury słowiańskiej ” organizowanych przez Dolnośląską Bibliotekę Publiczną im. Tadeusza Mikulskiego we Wrocławiu we współpracy z Muzeum Ślężańskim.
Termin: 6 kwietnia 2022 Godzina: 17:00-18:00 Miejsce: Dolnośląska Biblioteka Publiczna im. Tadeusza Mikulskiego we Wrocławiu; Sala im. Tadeusza Mikulskiego, III piętro
Wstęp wolny! Obowiązuje limit liczby osób!
Serdecznie zapraszamy na otwarty wykład Moniki Szimy-Efinowicz – Dyrektor Muzeum Ślężańskiego im. Stanisława Dunajewskiego w Sobótce – na temat relacji człowieka i przyrody w pradziejach w świetle wykopalisk archeologicznych i wiedzy przyrodniczej. Poznamy przejawy i przyczyny owej bliskości człowieka z naturą w pradziejach, której zaskakujące ślady odnajdujemy we współczesnym świecie. Poparta przykładami prelekcja, która pomoże dostrzec i zrozumieć mistyczny świat przyrody, pierwotnych myśliwych, artystów i rolników. Wiedza przyrodnicza i archeologia będą kluczem do rozwiązania tajemnicy magicznych przedmiotów i kultowych zwierząt w dawnych obrzędach. Wykład obejmie zakres historii i archeologii przyrody, który przybliży świat dawnych wierzeń w epoce paleolitu, mezolitu, neolitu, epoce, brązu i żelaza.