Jubileuszowy projekt “Regionalna pocztówka z Muzeum Ślężańskiego”

Wydana w tym roku w Muzeum Ślężańskim świąteczna kartka wzorowana na starej, przedwojennej pocztówce Roberta Gühmanna, wydawcy z Zobten, stała się inspiracją dla naszego, nowego, muzealnego projektu. Z okazji 60 lecia istnienia Muzeum Ślężańskiego w Sobótce, wydamy limitowaną serię kart pocztowych zainspirowanych historią, przyrodą, sztuką regionalną i pomysłami mieszkańców gminy. Niepowtarzalna, limitowana seria 10 kart pocztowych będzie się cyklicznie ukazywać w 2022 roku. Pocztówki będzie można kupić w Muzeum Ślężańskim. Zapraszamy wszystkich zainteresowanych, zarówno dzieci jak i dorosłych, do zgłaszania swoich projektów na „ Regionalną pocztówkę z Muzeum Ślężańskiego” w naszym muzeum przy ulicy św. Jakuba 18. Projekty można przynieść osobiście lub wysłać na adres muzeum@sobotka.pl z dopiskiem „ Konkurs na pocztówkę muzealną”. Mogą to być fotografie, grafiki lub dziecięce rysunki i tym podobne. Muzeum zastrzega sobie prawo wpływania na wygląd ostatecznego projektu, który do druku przygotuje wydawnictwo Antex z Sobótki. Wraz grafikami z firmy Antex wybierzemy najlepsze projekty. Proszę o zgłaszanie swoich propozycji do końca marca. Zaprezentowane zostaną one w czasie Nocy Muzeów, 18 maja 2022 roku. Oto niezwykła szansa, aby Twój projekt stał się jubileuszową kartką pocztową. Nie zmarnuj swojego talentu i promuj Muzeum Ślężańskie w 60 lecie jego powstania. Poniżej prezentujemy przykład. Pan Michał Hajdukiewicz, autor akwareli pt: “Widok na muzeum”, przesłał pracę jak mógłby taki projekt wyglądać.