„Świąteczna wystawa Biblii” – 5.01.-28.02.2022

Muzeum Ślężańskie zaprasza na „Świąteczną wystawę Biblii” w dniach od 5 stycznia do 6 lutego.

Wystawę otworzy spotkanie z jej twórcą, panem Michałem Dutkowskim, 5 stycznia o godzinie 18 :00  w naszym Muzeum  przy ul. Św. Jakuba 18 w Sobótce.

Boże Narodzenie to  czas, który skłania do refleksji nad fenomenem wiary chrześcijańskiej. Rodzi się ona ze Słowa Bożego, które przetrwało w Świętej Księdze Chrześcijan -Biblii.

Ta niezwykła księga, której wartość duchowa jest niepodważalna, ma też  swoją historię materialną ukrytą w papirusach, kamiennych tablicach, skórzanych zwojach, pergaminach i starodrukach.  Nasza wystawa sięgając do replik  opowiada  historię księgi, która zmieniła świat. Barwna opowieść, której nie znajdziesz w podręcznikach historii jest zachętą do przyjrzenia się najważniejszym momentom w dziejach.  A czas Bożego Narodzenia, gdy „ Słowo Ciałem się stało i zamieszkało wśród Nas”, jest dobrą chwilą na spotkanie z Biblią jakiej nie znacie. Niech świąteczny prezent z Muzeum Ślężańskiego pogłębi wiedzę o historii, sztuce, zaintryguje nieznanymi  anegdotami. Zachęcam do zwiedzania indywidualnego i w gronie tylko najbliższych członków rodziny.

Na wystawie o Biblii dowiesz się wiele ciekawostek z przeszłości.