Wernisaż wystawy Michała Chabielskiego “Triangulorum”

Muzeum Ślężańskie zaprasza na wernisaż wystawy Michała Chabielskiego “Triangulorum”, który odbędzie się 27 października 2017 o godz. 19:00 w siedzibie Muzeum przy ul. Św. Jakuba 18

Michał Chabielski
Absolwent Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu na Wydziale Malarstwa, Grafiki i Rzeźby. Zajmuje się land artem, rzeźbą, rysunkiem, sztukami wizualnymi. Prowadzi autorską pracownię ceramiki i rzeźby. Prowadzi zajęcia w Dolnośląskiej Szkole Wyższej na kierunku – sztuki nowoczesne – Design now!

Triangulorum
Trójkąty – wszechobecne formy geometryczne – konstruujące, określające, wypełniające przestrzeń. Funkcjonują w naturze w zakodowanej formie, ukryte, nieczytelne – budują płaszczyzny, bryły, struktury. Trójkąty multiplikują się, tworzą rysunek szkieletowy, stają się obiektami przestrzennymi, kompozycje zawierają zakodowaną treść zjawisk zachodzących w przyrodzie. Sąą więc wyabstrahowaną i syntetyczną odpowiedzią na wybrane zagadnienia : ruchu, wzajemnego oddziaływania
form, przenikania płaszczyzn czy multiplikowania kształtów. Zawierają przeciwieństwa, wyodrębniają nową przestrzeń dla form, równoważąc pozostałe obszary, nakreślają nowe narracje porządkując elementy. Wystawa w bezpośredni sposób odnosi się do zaobserwowanych zjawisk, w geometrycznej i graficznej formie określając aranżacje.

Wystawie towarzyszy instalacja „Przepływy- ruch, energia, światło”. Za pomocą prostego urządzenia – stacjonarnego roweru – uruchomiony zostaje przepływ energii elektrycznej poruszając świetlne obrazy zbudowane z trójkątów.